3 właściwości folii adhezyjnej, których wcześniej nie znałeśPrzez
Michał Koprowiecki
02 Maj 21

3 właściwości folii adhezyjnej, których wcześniej nie znałeś

Tworzenie różnego rodzaju nośników reklamowych, które mają trafić bezpośrednio do klientów bądź zostać umieszczone w przestrzeni publicznej, wymaga ich odpowiedniego zabezpieczenia. Elementy takie mogą być bowiem narażone na zniszczenie w skutek niekorzystnej pogody czy innych, równie niepożądanych czynników.

 

Folia adhezyjna, czyli odpowiednie zabezpieczenie

Jako zabezpieczenie nośników reklamowych używa się często folii adhezyjnej. To samoprzylepny materiał, którego działanie opiera się na właściwościach adhezyjnych, czyli automatycznych przywieraniu do rozmaitych powierzchni gładkich. Adhezja to nic innego, jak oddziaływanie powierzchniowe, które zachodzi między cząsteczkami dwóch stykających się ze sobą powierzchni. Łączenie takie nie wymaga używania kleju lub innych materiałów – folia jest samowystarczalna, a nałożenie jej na wybraną powierzchnię jest banalnie wręcz proste. Warto również dodać, że proces taki nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności, zatem może go przeprowadzić praktycznie każdy – z pewnością nie będzie miał z tym problemu.

Tego typu folie stosuje się do ozdabiania witryn oraz szyldów – przylegają one doskonale do powierzchni poliwęglanowych czy lakierowanych, a także do szyb. Można ich używać na przykład do ozdobienia stanowiska handlowego czy też skutecznego zabezpieczenia ekranów dotykowych różnego rodzaju sprzętu. Powierzchnie, które łatwo porysować, na pewno będą znacznie bezpieczniejsze po nałożeniu na nie folii adhezyjnej. Jest ona dodatkowo niewidoczna, zatem nie będzie w żaden sposób przeszkadzała użytkownikom smartfonów czy tabletów. Warto również dodać, że folia może być także oryginalnym dodatkiem ozdobnym – na przykład do telefonu czy laptopa.

 

Właściwości folii adhezyjnej

Używanie folii adhezyjnej niesie ze sobą wiele zalet – warto wymienić przynajmniej trzy:

  • odporność – materiał ten nie zniszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych czy różnych niekorzystnych czynników – będzie on wyglądał doskonale bez względu na okoliczności;
  • łatwość montażu – nałożenie folii nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, zatem może dokonać tego praktycznie każdy, a proces trwa niezwykle krótko;
  • wielokrotne używanie – folię adhezyjną nie tylko łatwo przykleić, ale również odkleić; proces taki nie psuje całego materiału, zatem można go używać w naprawdę wielu rozmaitych sytuacjach.

Nośnik, na którym umieszcza się folię adhezyjną, powinien być odpowiednio przygotowany. Należy dokładnie oczyścić jego powierzchnię, dzięki czemu materiał ten będzie trzymał się stabilnie przez naprawdę długi czas.

Folia adhezyjna – koszt

Stosowanie folii adhezyjnej nie łączy się wcale z dużym obciążeniem finansowym. Materiał dostępny jest bowiem w przystępnych cenach, zatem praktycznie każdy może w tak skuteczny sposób zabezpieczyć swoje materiały reklamowe. Folii adhezyjnej używa się niezwykle często – nie tylko z uwagi na jej cenę, ale przede wszystkim na doskonałe działanie, bez względu na okoliczności. Warto zatem skorzystać z tak rewelacyjnego rozwiązania!