Animacje komputerowe – najlepsze programyPrzez
Michał Koprowiecki
19 Kwiecień 18

Animacje komputerowe – najlepsze programy

W dzisiejszych czasach animacje komputerowe coraz częściej wykorzystywane są w branży reklamowej do promowania różnorodnych towarów i usług. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze na rynku programy do tworzenia profesjonalnych animacji komputerowych.

Blender

 

Jeżeli chodzi o programy bezpłatne, to w dzisiejszych czasach niewątpliwie najpopularniejszy jest Blender, który przeznaczony jest głównie do tworzenia mniej lub bardziej zaawansowanych grafik 3D. Warto wspomnieć o tym, że w Blenderze można tworzyć nie tylko grafiki animowane, ale również grafiki statyczne, które w branży reklamowej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dużą zaletą darmowego Blendera jest przede wszystkim to, że nie trzeba posiadać potężnego komputera, aby skorzystać z jego dobrodziejstwa. Program oferuje szereg przydatnych funkcji i opcji, dzięki którym nawet osoby początkujące będą mogły stworzyć animacje komputerowe na wysokim poziomie.

3ds MAX

 

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także program 3ds MAX, który jest jednym z najpopularniejszych na rynku programów do tworzenia animacji komputerowych. Pamiętać należy o tym, że program 3ds MAX jest płatny, a z darmowej wersji można korzystać jedynie przez 30 dni. Program 3ds MAX przeznaczony jest przede wszystkim do kompleksowego renderingu, animacji i modelowania 3D. Prosty interfejs i bardzo duża ilość dostępnych opcji sprawia, że program ten cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko wśród profesjonalnych grafików, ale także wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z animacją komputerową. 3ds MAX wykorzystywany jest obecnie nie tylko do produkcji reklamowych animacji komputerowych, ale również do tworzenia animacji na potrzeby gier komputerowych.

Cinema 4D R15

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się program Cinema 4D R15, który przeznaczony jest nie tylko do animacji 3D, ale również do wizualizacji. W skład najnowszego programu Cinema 4D R15 wchodzi między innymi: Dynamics – moduł do odwzorowania fizyki, MOCCA2 – moduł odpowiedzialny za animację obiektów oraz BodyPaint 3D R2 – moduł, który umożliwia dokładne pomalowanie tekstur w 3D.

Autodesk Softimage i Autodesk Maya

Firma Autodesk oferuje swoim klientom dwa wspaniałe narzędzia do tworzenia animacji komputerowej na światowym poziomie. Pierwszym programem jest Autodesk Softimage, który wykorzystywany był między innymi przy produkcji takich filmów, jak Sin City, Gwiezdne Wojny i 300. Drugi program to Autodesk Maya, który charakteryzuje się niesamowitymi możliwościami renderingu, tworzenia animacji i modelowania.

Endorphin Learning Edition i Synfig Studio

Z darmowych narzędzi do animacji komputerowej warto wspomnieć również o programie Endorphin Learning Edition. Aplikacja posiada technologię Dynamic Motion Synthesis, dzięki której możliwe jest dokładne animowanie postaci ludzkiej. Kolejnym darmowym programem jest Synfig Studio, który obsługuje High Dynamic-Range Imaging i przeznaczony jest głównie dla osób początkujących.

Animacje komputerowe do promocji firmy

W dzisiejszych czasach profesjonalne animacje komputerowe wykorzystywane są już nie tylko przez duże firmy korporacyjne, ale również przez stosunkowo niewielkich przedsiębiorców, którzy działają wyłącznie na rynku lokalnym. Animacje komputerowe mogą być wykorzystane nie tylko po ta, aby zdobyć wielu potencjalnych klientów, ale również po to, aby utrzymać pozytywny wizerunek swojej marki. Na naszym rynku nie brakuje profesjonalnych firm, które przy pomocy powyżej opisanych programów są w stanie przygotować wysokiej jakości animacje komputerowe 2D i 3D na potrzeby reklamy firmy. Dzięki porządnej animacji komputerowej będzie można prześcignąć nawet swoich największych konkurentów.