Baner jednostronny, czy dwustronny?Przez
Michał Koprowiecki
02 Czerwiec 21

Baner jednostronny, czy dwustronny?

rodzaje banerów

Czym są banery

Banery reklamowe to wszechstronna forma reklamy, którą można wykorzystać dosłownie wszędzie. Możemy je zauważyć na budynku, na płocie, w biurze, na biurowcach, podczas wydarzeń sportowych oraz w wielu innych miejscach. 

Bener jednostronny czy dwustronny?

To oczywiście zależy przede wszystkim od miejsca umieszczenia naszej reklamy. Jeśli ma ona zawisnąć na szklanych drzwiach naszej firmy to świetnym pomysłem będzie nadrukowanie dwóch różnych treści. Da nam to możliwość doboru treści do odbiorców oraz zapewnia powierzchnię na większą ilość informacji. Najważniejsze jest, aby projekt przewidział wszystkie możliwości. Tylko dzięki temu będziemy mogli zdecydować czy odpowiedni będzie baner jednostronny czy dwustronny. 

Co warto wiedzieć o tych dwóch rodzajach banerów:

Baner jednostronny

Jest to najchętniej wybierany baner reklamowy, na którym możemy umieścić naszą ofertę. Jego największe zalety to możliwość zawieszenia w każdym możliwym miejscu i co najważniejsze nie musi być do tego specjalnie przystosowane. Baner jednostronny najlepiej sprawdzi się na budynkach, płotach oraz na stoisku wystawowym podczas targów branżowych.

Banery dwustronne

Takie banery dają większą ilość miejsca do zadrukowania, jednak wymagają specjalnego miejsca do ich umieszczenia. Najczęściej możemy je spotkać na przykład na przystankach gdy są wstawione w szklaną witrynę. 

Druk banerów – o czym należy pamiętać

Jedne i drugie banery można oczywiście personalizować dobierając własną grafikę czy sposób wykończenia – https://www.drukomat.pl/banery-jednostronne. Mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze, dzięki czemu idealnie możemy je dopasować do naszych potrzeb.  Mogą być również specjalnie zgrzane na krawędziach czy też wyposażone w specjalne kółka, które pomogą przy wieszaniu banneru jednostronnego lub dwustronnego w różnych miejscach. Druk banerów odbywa się na specjalnych materiałach, które również możemy dobrać do naszych potrzeb. Jeżeli baner będzie przeznaczony do reklamy zewnętrznej, musi być odporny na słońce, deszcz czy też niskie temperatury. Zazwyczaj okres jego wytrzymałości to około jeden rok.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie czy lepszy jest baner jednostronny czy dwustronny. Wszystko zależy od naszych potrzeb, miejsca wybranego do umieszczenia baneru oraz wielu innych czynników.