Co można wydrukować za pomocą druku uv?Przez
Michał Koprowiecki
15 Październik 20

Co można wydrukować za pomocą druku uv?

druk uv

Druk UV stał się w ostatnim czasie jedną z najbardziej docenionych i popularnych form drukowania. Technologia ta daje możliwości perfekcyjnego i realistycznego odwzorowania kolorów niezależnie od wielkości materiałów. Druk UV możemy wykorzystać do tworzenia wielkoformatowych reklam, jak również do standardowych, niewielkich wydruków.

W jakich dziedzinach możemy wykorzystać druk UV

  •         Dekoracje – druk UV doskonale sprawdzi się podczas tworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji. W łatwy sposób możemy przygotować nadruki na drzwiach, panelach oraz na szkle. Tego typu dekoracje będą się efektownie prezentowały w biurze, ale również w przestrzeni domowej. Szklane płyty, pięknie zdobione grafikami związanymi z jedzeniem, doskonale będą prezentowały się w kuchni jednocześnie chroniąc ściany od zabrudzeń. W salonie świetnie sprawdzą się obrazy nadrukowywane na drewnie lub folii.
  •         Reklama – w tej branży technologia druku UV jest wykorzystywana bardzo często. Możemy ją wykorzystać do tworzenia wszelkiego rodzaju gadżetów reklamowych, bannerów, plakatów, fototapet oraz tablic reklamowych. Doskonale sprawdzą się również reklamy umieszczone na folii samoprzylepnej, które możemy wykorzystać na autach firmowych, w witrynach sklepowych lub w biurze.
  •         Wyposażenie wnętrz – niezależnie od tego czy chodzi o wnętrze domowe czy związane z naszą pracą warto zadbać o wygląd, który sprawi, że będziemy chętnie przebywać w danej przestrzeni. Druk UV zapewnia możliwość przygotowania fototapet, które doskonale odwzorują projekt graficzny. Technologia UV daje również możliwość umieszczenia druku na powierzchniach drewnianych, dzięki czemu możemy w pełnie spersonalizować nasze drzwi, stoliki, krzesła lub obrazy i tabliczki na ścianę. Wnętrze przygotowane w pełni według naszego projektu będzie prezentowało się wyjątkowo efektownie.
  •         Oznakowanie – druk UV doskonale sprawdza się w umieszczaniu grafik na twardych powierzchniach, takich jak na przykład plexi. Dzięki temu możemy stworzyć widoczne tabliczki informacyjne, reklamowe lub kierunkowe. Najczęściej z tego typu materiały wykorzystywane są na dużych powierzchniach, takich jak na przykład duże centra handlowe lub podczas targów branżowych oraz podczas szkoleń.

Z roku na rok dziedzin w jakich wykorzystywany jest druk UV przybywa. Wszystko to dzięki ogromnej uniwersalności oraz precyzji tej metody. Dodatkowym atutem jest możliwość druku na bardzo twardych powierzchniach, co w przypadku innych metod nie jest po prostu możliwe.