Czy pieczątka firmowa jest obowiązkowa?Przez
Michał Koprowiecki
11 Lipiec 20

Czy pieczątka firmowa jest obowiązkowa?

Pieczątki firmowe

Według regulacji prawnych przedsiębiorcy nie mają obowiązku posiadania pieczątki firmowej. Jednak należy się zastanowić czy może jednak warto zadbać o tego typu wyposażenie naszego biura. Pieczątki firmowe posiadają wiele zalet. Są one doceniane przez większość przedsiębiorców, którzy doskonale wiedzę, ile czasu można dzięki nim zaoszczędzić.

Pieczątki firmowe – główne zalety:

  •         Świetny nośnik reklamy – można na nich umieścić logo naszej firmy lub hasło reklamowe. Świetnym pomysłem będzie wykonanie pieczątki firmowej w nietypowym kształcie. Ciekawie zaprojektowana na pewno przyciągnie wzrok i zapadnie w pamięć. Możemy nimi pieczętować koperty, paczki, foldery reklamowe, umowy oraz karty podarunkowe oraz lojalnościowe.
  •         Oszczędność czasu – dzięki użyciu pieczątki z pełnymi informacjami o firmie zaoszczędzimy sporo czasu na odręcznym wypełnianiu dokumentów. To bardzo ważne w przypadku zapracowanych przedsiębiorców.
  •         Dobry wizerunek firmy – dzięki użyciu pieczątki nasza firma zyskuje wizerunek firmy profesjonalnej, rzetelnej oraz dbającej o szczegóły. Dodatkowo pieczątki firmowe podnoszą naszą wiarygodność.
  •         Pomoc w nawiązywaniu relacji – dzięki możliwości umieszczenia naszej pieczątki w każdym miejscu zapewniamy naszym potencjalnym klientom łatwość w nawiązaniu kontaktu z naszą firmą. Nie będą musieli specjalnie szukać informacji na przykład w Internecie. Wystarczy, że spiszą numer telefonu z pieczątki i w szybki sposób skontaktują się z nami
  •         Łatwość zamawiania – obecnie produkcja pieczątek stoi na najwyższym poziomie. Wykorzystywane są do ich realizacji najwyższe technologie, dzięki czemu odwzorowują one idealnie przygotowany przez nas projekt. Dodatkowym ułatwieniem dla zapracowanych będą pieczątki online. Zamówienie ich nie wymaga nawet wyjścia z domu. Cały proces odbywa się za pośrednictwem Internetu. Pieczątki online to duża oszczędność czasu.

Co powinno znaleźć się na pieczątce firmowej:

  •         Nazwa firmy
  •         NIP
  •         Adres firmy
  •         W przypadku spółek numer KRS i sąd rejestrujący
  •         Logo firmy lub inna ciekawa grafika

Pieczątki firmowe nie są obowiązkowym wyposażeniem przedsiębiorcy. Jednak jak widać po ilości zalet jakie posiadają warto się na nie zdecydować. Dzięki nim większość spraw załatwimy dużo szybciej. Dodatkowo angażując się w przygotowanie doskonałego projektu pieczątki zapewniamy naszej firmie reklamę, która nie umknie uwadze potencjalnych klientów i kontrahentów.