Czym jest ulotka dl?Przez
Michał Koprowiecki
20 Marzec 21

Czym jest ulotka dl?

Ulotki są jednym z najbardziej uniwersalnych oraz funkcjonalnych materiałów promocyjnych. Od wielu lat wykorzystywane są do wielu celów, a ich popularność nie słabnie pomimo stałego wprowadzania nowych form reklamy. Jak każdy produkt ulotki również są udoskonalane. Jeżeli zależy nam na lepszym efekcie warto zdecydować się na ulotki składane.

Czym są ulotki składane?

Ulotki składane, zwane równie pod nazwą ulotki DL, to format kartki A4 złożonej na trzy części. Ulotka DL bez problemu wyróżni się na tle klasycznych ulotek. Daje ona również dodatkowe możliwości wykorzystania. Dzięki podziałowi na części możemy na ulotce składanej umieścić więcej treści, zdjęć oraz grafik. To daje również większą uniwersalność wykorzystanie. Warto również zaznaczyć, że zazwyczaj ulotki składane są wykonywane z papieru o większej gramaturze niż zwykłe ulotki. Oczywiście takie działania zwiększa koszty, jednak efekt końcowy znacząco wpłynie na zainteresowanie ofertą oraz pozytywne opinie o firmie.

Ulotki DL – jak możemy je wykorzystać

Ponieważ powierzchnia do zadrukowania jest dużo większa od klasycznej możemy pozwolić sobie na kreatywny projekt, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. Poza informacją czym zajmuje się firma oraz co oferuje możemy umieścić na ulotce DL:

  •         Mapę dojazdu do najbliższego sklepu stacjonarnego
  •         Zdjęcia produktu, który chcemy w danej chwili zaprezentować
  •         Bon do wykorzystania w sklepie podczas zakupów w formie zniżki lub gratisów
  •         Skrócone menu jeżeli ulotka DL jest przygotowana przez restaurację
  •         Instrukcja obsługi dołączoną do różnego rodzaju produktów
  •         Zalecenia związane z suplementacją oraz sposobem użycia w przypadku produktów związanych ze zdrowym odżywianiem oraz do kosmetyków

Dodatkowo do składanych ulotek można przygotować ciekawą kopertę. Dzięki temu stworzymy ekskluzywną formę reklamy, którą możemy przekazywać podczas targów oraz szkoleń branżowych.

Ulotka DL to udoskonalona forma klasycznej ulotki. Doskonale sprawdza się w każdej branży, a co najważniejsze można ją użyć do wielu celów. Jej wygląd znacząco wpłynie na zainteresowanie zawartością. Jest to forma reklamy, w którą warto zainwestować niezależnie od branży.