Do czego można wykorzystać folię szronioną?Przez
Michał Koprowiecki
09 Marzec 21

Do czego można wykorzystać folię szronioną?

Folia szroniona to rodzaj materiału, który jest stosowany na szyby dla uzyskania efektu oszronienia lub piaskowania. Materiał może być zadrukowany oraz wycinany do dowolnego kształtu. Folia szroniona wykorzystywana jest do różnych celów, a dzięki swojemu efektownemu wyglądowi doskonale prezentuje się na różnych powierzchniach szklanych.

Folia szroniona – zastosowanie

  •         Oklejanie okien wystawowych
  •         Oklejanie szklanych powierzchni witryn
  •         Dekoracja do szklanych naczyń
  •         Jako informacja na dużych, szklanych powierzchniach

Folia szroniona doskonale sprawdza się w nowoczesnych powierzchniach biurowych, które jako ściany działowe wykorzystują szklane powierzchnie. Dzięki naklejeniu folii możemy uzyskać więcej prywatności w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo możemy wykorzystać ją do dekoracji oraz jako nośnik reklamy i informacji. Świetnie prezentują się niewielkie grafiki wycięte z folii szronionej, które umieszczone na szklanej powierzchni dodają jej uroku i wykańczają cały projekt.

Dokładnie tak samo możemy wykorzystać ten rodzaj folii do oklejenia witryn sklepowych. Dzięki użyciu folii uzyskamy świetny wygląd zewnętrznej strony sklepu oraz zapewnimy pracownikom odrobinę prywatności. Dzięki możliwości nadrukowania dowolnych treści folia stanie się również świetnym nośnikiem reklamy.

Folia szroniona zapewnia estetyczny wygląd oraz bezpieczeństwo. Dzięki swojemu wyglądowi nie widać na niej odbicia palców oraz innych zabrudzeń, jak to zazwyczaj zdarza się na zwykłych powierzchnia szklanych. W przypadku zbicia szyby, dzięki oklejeniu folią, drobinki szkła pozostają w jednym miejscu co zmniejsza ryzyko skaleczenia się.

Folia szroniona – jak ją nałożyć

  •         Przygotowanie powierzchni – miejsce, w którym będzie nałożona folia powinno być umyte oraz dokładnie odtłuszczone
  •         Po nałożeniu folii należy dociąć jej brzegi tak, aby idealnie przylegały do krawędzi okna, drzwi lub witryny
  •         Boki przyciętej folii należy przycisnąć do szkła za pomocą miękkiego materiału
  •         Dokładne wygładzenie całej folii da pewność, że całość będzie idealnie przylegała do powierzchni

Folia szroniona to bardzo ciekawe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie znajdują się duże powierzchnie szklane. Jej zastosowanie ma nie tylko zadania praktyczne, ale równie dekoracyjne i informacyjne. Doskonale sprawdzi się zarówno w biurze jak i w przestrzeni biurowej.