Jaki kalendarz ścienny wybrać?Przez
Michał Koprowiecki
10 Luty 21

Jaki kalendarz ścienny wybrać?

kalendarze ścienne

Wybór kalendarza to nie taka prosta sprawa jakby mogło się wydawać. Jego wielkość, dodatkowe funkcje oraz rodzaj musimy idealnie dobrać do naszych potrzeb. Kalendarze przede wszystkim służą do pomagania w planowaniu działań oraz organizacji życia prywatnego i zawodowego. Dlatego też ich forma powinna być odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby.

W zależności od wykonywanego zawodu oraz przeznaczenia kalendarza możemy zdecydować się na:

  •         Kalendarze książkowe – doskonale sprawdzają u osób pracujących w terenie. Można w nich zaplanować cały rok, a ich główną zaletą jest duża ilość miejsca na notatki.
  •         Kalendarze ścienne – doskonale sprawdzają się zarówno w biurze jak i w domu. Druk kalendarzy ściennych pozwala na umieszczenie dowolnej grafiki lub zdjęcia, dzięki czemu możemy stworzyć oryginalny i niepowtarzalny projekt
  •         Kalendarze biurkowe – wyjątkowo pomocne podczas pracy biurowej. Do wyboru mamy wiele różnych rodzajów i wielkości.

Najbardziej popularną formą kalendarzy są te umieszczane na ścianie. Druk kalendarzy pozwala na stworzenie pięknych projektów, które będą nie tylko pomagały w planowaniu, ale również staną się doskonałą formą dekoracji zarówno biura jak i domu.

Kalendarze trójdzielne

To najbardziej popularna forma kalendarzy ściennych (https://www.drukomat.pl/kalendarze-trojdzielne). Kalendarze trójdzielne najczęściej wykorzystywane są do celów reklamowych. A to dzięki temu, że są funkcjonalne i dają dużą powierzchnię do umieszczenia grafik i treści związanych związanych z promocją. Dzięki aż trzem widocznym miesiącom, można z ich pomocą planować działania w łatwy i szybki sposób.

Kalendarze dwudzielne

Ten rodzaj kalendarza spełnia te same funkcje co kalendarz trójdzielny. Jest jego tańszą i odrobinę mniejszą formą. Kalendarze dwudzielne zawierają dwie karty z miesiącami oraz równie dużą powierzchnię do umieszczenia reklamy lub własnych zdjęć.

Kalendarze jednodzielne

Ich zaletą jest prosty i minimalistyczny wygląd oraz fakt, że zajmują bardzo mało miejsca. Dodatkowo druk kalendarzy jednodzielnych jest niski. Ten rodzaj kalendarza posiada widoczną kartę z jednym miesiącem oraz miejsce do nadrukowania dowolnych treści.

Jak widać na rynku mam dużą różnorodność kalendarzy. Nasz wybór powinien zależeć tylko i wyłącznie od potrzeb oraz upodobań. Inny kalendarz wybierzemy do domu oraz do organizacji prywatnych spraw, a inny do pomocy w planowaniu projektów oraz działań firmy.