Jaki kalendarz ścienny wybrać?Przez
Michał Koprowiecki
27 Luty 20

Jaki kalendarz ścienny wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wybór kalendarza to łatwe zadanie. Jednak może się okazać, że będzie to kluczowa decyzja w procesie organizacji naszego czasu zawodowego oraz prywatnego. Dlatego należy dokładnie przemyśleć na czym nam zależy, jakie są nasze priorytety w planowaniu oraz przede wszystkim co nam osobiście najbardziej się podoba.

Do wyboru mamy kilka rodzajów kalendarzy ściennych:

  •         Kalendarz jednodzielny – charakteryzuje się tylko jednym widocznym miesiącem na planszy. Daje to nam możliwość spersonalizowania reszty miejsca. Możemy kupić gotowe kalendarze z ciekawą dla nas grafiką, ale również zaprojektować je samodzielnie. W głównej części możemy umieścić logo firmy lub hasło reklamowe, ale również zdjęcie naszych bliskich, ciekawą grafikę lub zdjęcie z ciekawego miejsca, w którym byliśmy w trakcie ostatnich wakacji 
  •         Kalendarz trójdzielny – są jednymi z najpopularniejszych kalendarzy wybieranych przez przedsiębiorców oraz pracowników. Dzięki swojej wielkości zapewniają widoczne trzy miesiące, co doskonale sprawdza się przy planowaniu kolejnych działań. Jednocześnie reszta miejsca doskonale sprawdzi się jako reklama firmy lub danego produktu. Kalendarze tego typu często są wręczane w ramach upominków jako gadżety reklamowe – https://www.drukomat.pl/kalendarze-trojdzielne.
  •         Kalendarz plakatowy – jest tańszy w produkcji. Dzięki możliwości pełnej personalizacji sprawdzi się jako dodatkowa dekoracja w pokoju czy biurze. Na tym kalendarzu znajduje się całoroczne kalendarium, jednak nie ma na nim miejsca do robienia notatek.
  •         Kalendarz suchościeralny – tego typu kalendarz można kupić w wersji miesięcznej lub rocznej. Doskonale sprawdza się u osób, które planują dużo działań zawodowych oraz prywatnych. Dzięki dużej ilości miejsca do zapisywania notatek stanie się niezastąpiony w przygotowywaniu planu na kolejne dni i tygodnie. Możliwość ścierania zapisków sprawi, że tego typu kalendarz posłuży nam nie tylko przez wiele miesięcy, ale i przez lata.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego dla nas kalendarza:

  •         Rozmiar – musimy podjąć decyzję znając możliwości jakie daje nam miejsce, w którym zawiśnie kalendarz. Mając więcej miejsca możemy zdecydować się na kalendarz trójdzielny lub plakatowy.
  •         Notatki – jeżeli zależy nam na miejscu do zapisywania ważnych informacji lub dat powinniśmy zdecydować się na kalendarz jednodzielny lub suchościeralny
  •         Planowanie – u osób, które często planują działania wybiegające poza jeden miesiąc powinny zdecydować się na kalendarz trójdzielny.

Jak widać wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że kalendarze ścienne dają wiele możliwości wyboru. Najważniejsze jest, aby nasz wybór padł na opcję najbardziej praktyczną, dopasowaną do naszych potrzeb, ale jednocześnie doskonale komponującą się z resztą otoczenia.