Jakie pudełko do wyrobów cukierniczych?Przez
Michał Koprowiecki
18 Listopad 20

Jakie pudełko do wyrobów cukierniczych?

pudełka dla cukierni

W branży cukierniczej opakowania są wyjątkowo istotnym elementem budowania rozpoznawalności marki. Ich główne zadania to zabezpieczenie wyrobów cukierniczych przed zniszczeniem w trakcie transportu, ale również promocja firmy. Obecnie do wyboru mamy wiele kształtów, zdobień, kolorów. Firmy zajmujące się produkcją tego typu produktów zapewniają możliwość nadrukowania dowolnej grafiki, logo firmy oraz hasła reklamowego.

Pudełka dla cukierni powinny spełniać kilka kryteriów. Podczas ich wybierania powinniśmy zwrócić uwagę:

  •         Z jakiego materiału jest wykonane – na rynku najpopularniejsze są opakowania wykonane z litej tektury, które są w pełni ekologiczne oraz posiadają atesty do kontaktu z żywnością. Największą zaletą tego materiału jest fakt, że przechowywane w nich produkty nie nasiąkają wilgocią. Do pakowania tortów lub większej ilości wyrobów cukierniczych, jak pączki lub drożdżówki, często wykorzystywana jest folia falista. Doskonale ją znają miłośnicy pizzy, ponieważ głównie w dostawie tego typu jedzenia jest wykorzystywana. Popularne w dalszym ciągu są również opakowania plastikowe z polietylenu. Mają one atesty do kontaktu z żywnością, a dodatkową zaletą jest pełna ekspozycja wyrobów. Niestety w przeciwieństwie do opakowań z litej tektury zbierają wilgoć, a co za tym idzie należy ich używać tyko do transportu, a nie przechowywania.
  •         Jaką gramaturę ma papier – jest to bardzo istotna informacja. Od gramatury papieru zależy czy dane pudełko dla cukierni będzie w dobry sposób zabezpieczało wyroby. Na inną gramaturę zdecydujemy się jeżeli produkty są lekkie jak pączki, drożdżówki czy ciastka, a na inną w przypadku ciężkich ciast i tortów
  •         Kształt opakowania – niezależnie od materiału z jakiego wykonane są pudełka dla cukierni najistotniejszy jest ich kształt. Dobrze dobrany zabezpieczy wyroby cukiernicze w trakcie transportu, a dobrze zaprojektowany zwróci uwagę i zbuduje pozytywną opinię o naszej firmie. Jednym z najpopularniejszych pudełek dla cukierni jest tzw. pudełko dno wieczko.

Czym jest pudełko dno wieczko

Pudełko dno wieczko charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością oraz jednocześnie efektownym wyglądem. Dobrze sprawdza się w branży cukierniczej, ale równie jako opakowanie na prezenty oraz na biżuterię. Pudełko dno wieczko zapewnia doskonałą powierzchnię do umieszczenia logo firmy, dzięki czemu będzie świetnym pudełkiem reklamowym.

Mogłoby się wydawać, że pudełka dla cukierni to tylko kawałek kartonika wykorzystywany do transportu wyrobów z cukierni do domu. Jednak przygotowane w ciekawy sposób z nadrukowaną grafiką oraz logo firmy staje się doskonałym nośnikiem reklamy.