Kalendarz na ścianę do biura – który wybrać?Przez
Michał Koprowiecki
04 Sierpień 20

Kalendarz na ścianę do biura – który wybrać?

Kalendarze firmowe

Wybór kalendarza do biura jest niezwykle istotny. Wydawać by się mogło, że to nic nie znaczący element wystroju naszej przestrzeni do pracy. Nic bardziej mylnego. Może się zdarzyć, że jego wybór będzie miał kluczowy wpływ na nasze działania, szybką ocenę sytuacji oraz tworzenie dalekosiężnych planów zawodowych. Rodzajów kalendarzy jest bardzo dużo. Możemy je umieścić na biurku, w torbie lub na ścianie. Jednak te ścienne są zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Dodatkowo nie zabierają cennego miejsca w naszej przestrzeni biurowej.

Jakie kalendarze ścienne możemy wybrać do biura

  •         Kalendarze trójdzielne – jedne z najpopularniejszych kalendarzy. Ich budowa pozwala na sprawne planowanie działań firmy. Dzięki temu, że widoczne są aż trzy miesiące w szybki sposób sprawdzimy datę, która nas interesuje lub ustalimy rany czasowe ważnych wydarzeń i projektów. Dodatkowo kalendarze trójdzielne mają sporą przestrzeń do umieszczenia grafiki, zdjęcia lub reklamy.
  •         Kalendarze dwudzielne – w swojej budowie przypominają kalendarze trójdzielne. Jednak w ich przypadku widoczne są karty dwóch miesięcy. Jest on odrobinę mniejszy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się przy stanowisku o mniejszej powierzchni
  •         Kalendarze plakatowe – od razu rzucają się w oczy. Kalendarze plakatowe pozwalają na całoroczne planowanie, ponieważ wszystkie miesiące umieszczone są na jednej karcie. Dzięki dużej powierzchni na umieszczenie zdjęcia lub grafiki będą doskonale prezentowały się w każdym biurze. Idealnie sprawdzą się jako dekoracja.

Każdy z tych kalendarzy ściennych często wykorzystywany jest jako nośnik reklamy. Z logo firmy oraz zdjęciami produktów lub ciekawymi grafikami przekazywane są w formie prezentu klientom lub kontrahentom. Jednak istnieje również możliwość samodzielnego przygotowania takiego kalendarza. Możemy na nim umieścić ulubione zdjęcia z wakacji, zdjęcia całej rodziny lub przyjaciół. Dzięki temu codziennie będziemy w miłej atmosferze planować kolejne działania.

Różnorodność kalendarzy ściennych daje nam możliwość dobrania idealnego produktu do naszych potrzeb. Na nasz wybór na pewno będą miały wpływ takie czynniki jak branża, w której pracujemy, stanowisko oraz wielkość przestrzeni biurowej. Kalendarze trójdzielne, kalendarze dwudzielne oraz plakatowe mają wiele zalet, natomiast ostateczna decyzja powinna zależeć tylko od naszych potrzeb.