Mobilna forma promocji: naklejki reklamowe na pojazdyPrzez
Michał Koprowiecki
27 Wrzesień 17

Mobilna forma promocji: naklejki reklamowe na pojazdy

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek miejsce bez reklam. Firmy wykorzystują każdy możliwy skrawek przestrzeni, aby przedstawić swoją ofertę. Jednak reklama to nie tylko stacjonarne banery czy wyskakujące w sieci okienka. Ciekawa forma promocji to reklama mobilna.


Kolorowa komunikacja miejska

 

Idealnym sposobem na przygotowanie „ruchomej” reklamy są naklejki. Ruchoma jest nie tyle sama reklama, ale jej nośnik – na przykład samochód czy autobus. Ta forma reklamy jest znana wielu osobom i często działa. Wielokrotnie na mieście widuje się barwne autobusy, reklamujące aktualne przeceny w galerii handlowej czy jakiś lokalny biznes. Widoczne są one od zewnątrz, z daleka. Siadając w autobusie widzimy natomiast siateczkę punktów, umożliwiającą patrzenie przez okno, pomimo jego zasłonięcia reklamą. Ten typ naklejek minimalnie ogranicza pasażerom widoczność, a przechodnie z zewnątrz wyraźnie widzą ofertę. Zastosowanie odpowiedniego materiału pozwala na umieszczenie takiej reklamy na zewnątrz pojazdu, bez ryzyka jej zniszczenia, np. przez deszcz.

Charakterystyczne auta firmowe

 

Reklamę mobilną często wykorzystują także firmy usługowe. Pracownicy takich firm zwykle jeżdżą do klientów firmowym pojazdem. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby uczynić z niego nośnik interesującej reklamy. Często spotyka się się samochody, „oferujące” konkretne usługi – czy to gastronomiczne (catering), czy budowlane – remonty, przeprowadzki, układanie parkietów, i tak dalej… Tutaj również można wykorzystać zewnętrzne naklejki reklamowe. Trzeba pamiętać, aby były na nich wymienione konkrety – najlepiej krótko, hasłowo. Wówczas przechodzień zdąży zauważyć, czym zajmuje się firma. Nie ma sensu robić rozwlekłych napisów – mało kto zdąży je przeczytać, gdy auto jest w ruchu.

Istotne jest również to, aby w widocznym miejscu, sporymi literami, podany był kontakt – na przykład telefon do firmy. Zaprojektowanie naklejek na samochód można powierzyć specjalistom od grafiki i reklamy. Wówczas ma się pewność, że będzie to zrobione profesjonalnie.