Kilka słów o firmowych teczkach papierowychPrzez
Michał Koprowiecki
16 Marzec 17

Kilka słów o firmowych teczkach papierowych

Jedną z form prezentacji oferty są firmowe teczki papierowe, które można zaprojektować w najróżniejszy sposób. W dzisiejszym wpisie pochylimy się na chwilę nad przeznaczeniem i wykonaniem papierowej teczki firmowej.

Teczki papierowe jako forma prezentu dla klienta

Teczki papierowe z nadrukiem danej firmy są dawane gratis klientowi, jako forma promocji. Jest to darmowy prezent, który może być bardzo praktyczny. Dzięki posiadaniu takiej teczki z logo firmy klient może sobie przypomnieć o usługach czy produktach danego przedsiębiorstwa. Teczki są więc formą zareklamowania firmy. Z kolei dla klienta są sposobem na przechowywanie dokumentów lub innych materiałów.

Rodzaje i sposoby wykonania teczek firmowych

Teczki omawianego typu mogą występować w dwóch rodzajach – z grzbietem lub bez grzbietu. Kilkumilimetrowy grzbiet pozwala na umieszczenie w teczce większej ilości dokumentów czy materiałów. Elementy jakie są najczęściej umieszczane na teczce to logo, grafia oraz namiary związane z daną firmą. Na skrzydełku pionowym często zamieszcza się informacje opisujące firmę lub produkt. Z kolei na poziomym skrzydełku teczki można ulokować dwa nacięcia na wizytówkę. Dużym powodzeniem cieszą się również teczki ekonomiczne, których proces wykonania nie wymaga czynności wykrawania, co wpływa na obniżenie kosztów jej produkcji. Teczki są najczęściej drukowane za pomocą użycia pełnego koloru, choć według potrzeb klienta mogą być również dwu czy trójkolorowe.

Najczęstszym materiałem wykonania teczki jest karton o gramaturze 300g. czasem stosuje się także kredę, a to na skutek jej wiotkości. Teczki mogą być również zrobione z kartonów ozdobnych, na których tłoczone są elementy graficzne, logo itp.

Co powinien wiedzieć producent teczek papierowych z logo?

Przy zamawianiu teczek u producenta należy poinformować go o nakładzie produktu, elementach ozdobnych, jakie chcemy na nich zamieścić oraz czy mają być tłoczone czy też nie. Producent zaś z pewnością dobierze do naszych upodobań odpowiednią metodę uszlachetnienia teczki lub zaproponuje nam szablony jakie mogą być użyte, dopasowując je np. do profilu działalności naszej firmy. Teczki mogą być foliowane, laminowane, lakierowane – wszystko to by wpłynąć na ich wytrzymałość oraz estetykę.