Co warto wiedzieć o projektowaniu kalendarzy?Przez
Michał Koprowiecki
21 Wrzesień 17

Co warto wiedzieć o projektowaniu kalendarzy?

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Nieodłącznym elementem każdego kolejnego roku jest nowy kalendarz – zwykle kupujemy je w grudniu lub na początku stycznia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprojektować i kupić swój kalendarz już teraz.

Czy pomyślałeś kiedyś o tym, ile korzyści może przynieść Ci samodzielne projektowanie kalendarzy? 2018 rok może być pierwszym, który przywitasz z kalendarzem własnego projektu. Możesz także podarować taki kalendarz bliskiej osobie lub stworzyć materiał firmowy. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz się stworzenia swojego kalendarza.

Indywidualne projektowanie kalendarzy 2018

Bez kalendarzy ani rusz – to one pozwalają nam na skuteczną organizację czasu i przypominają o ważnych wydarzeniach. Przydają się w domu, ale nie zapominajmy o kalendarzach biurowych, które mogą pełnić funkcję akcydensu i prezentów dla klientów.

Jeżeli chcesz zaprojektować swój prywatny, wyjątkowy kalendarz, możesz wykorzystać do tego celu specjalne strony internetowe lub zamówić projekt u grafika. Kreatory kalendarzy są bardzo proste i intuicyjne, nie wymagają obsługi skomplikowanych programów graficznych. Wystarczy, że prześlesz swoje zdjęcia, dobierzesz czcionki i filtry. Możesz skorzystać z biblioteki gotowych szablonów. Stworzenie kalendarza przez kreator jest bardzo proste, zajmuje niewiele czasu i jest dość tanie. To świetny sposób na zaprojektowanie oryginalnego prezentu dla kogoś bliskiego – możesz umieścić w kalendarzu wspólne zdjęcia lub zaznaczyć ważne daty.

Profesjonalny projekt kalendarza

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym projekcie do użytku prywatnego lub firmowego, możesz zlecić zaprojektowanie kalendarza grafikowi. Doświadczony grafik z łatwością oceni, czy wybrane przez Ciebie zdjęcia są odpowiedniej jakości i pozwolą stworzyć naprawdę dobry kalendarz. Grafik może też wprowadzić pewne poprawki do Twojego kalendarza i zamieścić w nim np. logo Twojej firmy.

Firmy, które mają swoje kalendarze, postrzegane są jako bardziej profesjonalne. Produkcja takiego kalendarza jest raczej niedroga, a przynosi naprawdę wiele korzyści – kiedy klient dostaje taki kalendarz w prezencie, czuje się doceniony, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że wróci do Twojej firmy. Poza tym, jeśli umieści kalendarz z logo w domu lub w innym miejscu, zobaczy go więcej osób. Być może w ten sposób zdobędziesz nowych klientów. Pieniądze zainwestowane w profesjonalny projekt i wydruk kalendarzy z pewnością się zwrócą.

Zdjęcia do kalendarza

Jeśli chcesz mieć własny fotokalendarz, musisz uważnie podejść do wyboru zdjęć. Najważniejsze, aby były dobrej jakości – inaczej po powiększeniu mogą być rozciągnięte i nieostre. Kieruj się wytycznymi, które drukarnie bardzo często podają na stronach internetowych. Przemyśl też koncepcję, np. dobranie zdjęć z różnych pór roku do odpowiednich miesięcy, stworzenie kalendarza tematycznego (pamiątkowe zdjęcia z ważnego wydarzenia, fotografie zwierząt itp.) czy kalendarz ze zdjęciami ważnymi dla innej osoby, jeśli ma on być prezentem.

Kalendarze na 2018 rok – realizacja

Choć wydawać by się mogło, że do przyszłego roku zostało jeszcze dużo czasu, to o projektowaniu kalendarza warto pomyśleć wcześniej. Samo projektowanie przez kreator internetowy nie zajmuje dużo czasu, ale musimy liczyć się z tym, że realizacja może się opóźnić z różnych przyczyn. To szczególnie ważne, jeśli kalendarz ma być prezentem. Jeśli zaś zamierzasz skorzystać z usług grafika i zamówić duże ilości kalendarzy w drukarni, musisz wziąć pod uwagę czas na dopracowanie projektu, wprowadzanie poprawek oraz znalezienie odpowiedniego grafika i drukarni.