Jak zaprojektować dobrą wizytówkę?Przez
Michał Koprowiecki
06 Luty 17

Jak zaprojektować dobrą wizytówkę?

Wizytówka to specjalistka od robienia pierwszego wrażenia. Jeśli zależy ci na budowaniu spójnego i profesjonalnego wizerunku, zadbaj o dobry projekt wizytówki. Oto kilka wskazówek, które mogą ci się przydać.

Co powinien zawierać projekt wizytówki?

Dobra wizytówka jest spójna z identyfikacją wizualną firmy, a przy tym czytelna i estetyczna. Wizytówka firmowa powinna zawierać elementy niezbędne podczas nawiązywania znajomości i relacji biznesowych. Poza imieniem i nazwiskiem, powinno znaleźć się tam także stanowisko oraz dane kontaktowe i logo firmy. Ponadto można dodać także CTA, inspirujące zdanie lub cytat. Wizytówka może być wstępem do owocnego kontaktu biznesowego – zadbaj o to, by wyglądała profesjonalnie.

Przepis na kreatywną wizytówkę

Projektując wizytówkę wybierz optymalny rozmiar oraz podłoże. Najpopularniejsze formaty wizytówek to: 90 x 50 mm lub 85 x 55 mm – warto się ich trzymać, gdyż są uniwersalne i dopasowane do popularnych wizytowników. Tworząc wizytówkę lepiej nie eksperymentuj z kolorami i krojem pisma (niech będzie spójny z identyfikacją wizualną), a dobre wrażenie możesz zrobić przez grubość i rodzaj podłoża.

Jeśli zależy ci na kreatywnej wizytówce możesz ją wydrukować na papierze ozdobnym lub MultiLoft. Wizytówki kaszerowane (Multiloft) składają się z 3 warstw, z czego ta środkowa jest kolorowa. Wizytówkę można także wyróżnić dzięki zastosowaniu dodatkowych uszlachetnień. Najczęściej pokrywa się wizytówkę folią błyszczącą matową lub soft touch. Niektóre detale warto podkreślić także lakierem wybiórczym UV.

Jak zaprojektować wizytówkę?

Wbrew pozorom, zaprojektowanie wizytówki wcale nie jest najprostszym zadaniem. Początkujący twórcy nie zawsze są w stanie zaprojektować ją tak, aby kolory po wydruku były spójne z firmową kolorystyką. Trzeba pamiętać, że barwy widoczne na monitorze nie będą identyczne z tymi, jakie będą na wydrukach.

Aby poprawnie przygotować wizytówkę trzeba poznać podstawy przygotowania plików do druku, uwzględniając także spady i marginesy. Jeśli nie masz pewności, co do swoich umiejętności graficznych, lepiej po prostu zlecić to grafikowi lub skorzystać z darmowych szablonów wizytówek.

Ile kosztuje projekt wizytówki?

Za indywidualny projekt wizytówki możesz zapłacić od 100 zł. A cena wydruku zależy od rodzaju podłoża, formatu oraz ewentualnych uszlachetnień. Pakiet wizytówek z darmowym szablonem, można mieć nawet za około 60 zł! Jeśli nie chcesz przepłacać, możesz skorzystać z darmowych szablonów, uzupełniając je swoimi danymi. Pamiętaj jednak, by korzystać z zaufanych baz, które oferują unikalne i autorskie szablony – wtedy możesz być spokojny o jakość projektu i wydruku.