Do czego wykorzystuje się folie adhezyjne?Przez
Michał Koprowiecki
28 Kwiecień 21

Do czego wykorzystuje się folie adhezyjne?

Nośniki reklamowe, które trafiają bezpośrednio do klientów bądź umieszczone zostają w przestrzeni publicznej, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Plakaty czy ulotki mogą być bowiem narażone na niekorzystną pogodę lub inne czynniki, które sprawią, że ulegną one zniszczeniu i przestaną spełniać swoją funkcje.

Folia adhezyjna – do czego służy?

Folia adhezyjna to samoprzylepny materiał, którego działanie opiera się na jego właściwości adhezyjnej, czyli naturalnego przywierania do rozmaitych powierzchni gładkich. Adhezja polega na fizycznym oddziaływaniu powierzchniowym, które zachodzi między cząsteczkami dwóch różnych, ale stykających się ze sobą powierzchni gładkich. Korzystanie z tego produktu nie wymaga użycia kleju ani żadnego innego łącznika, zatem folia jest samowystarczalna i nakłada się ją w bardzo prosty sposób. Nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych umiejętności, więc takiego procesu może dokonać praktycznie każdy.

Folie adhezyjne stosuje się głównie do ozdabiania różnego rodzaju witryn, a także szyldów – doskonale przylegają one bowiem do powierzchni poliwęglanowych, szyb oraz powierzchni lakierowanych. Z powodzeniem można ich używać na przykład do ozdobienia stanowiska handlowego bądź też zabezpieczania ekranów dotykowych. Łatwo rysujące się powierzchnie będą idealnie zabezpieczone folią adhezyjną, która będzie stanowiła niewidoczną, ale bardzo skuteczną ochronę. Równie często okleja się nią laptopy oraz telefony komórkowe – stanowi ona wówczas nie tylko zabezpieczenie, ale także oryginalną ozdobę.

 

Folia adhezyjna w drukarni

Materiał ten wykorzystywany jest między innymi w drukarniach, które umieszczają folię na różnego rodzaju nośnikach. Tak zabezpieczone ulotki czy plakaty z pewnością będą prezentowały się doskonale przez naprawdę długi czas. Zalet używania tego produktu jest wiele, zatem warto przywołać tu przynajmniej kilka:

  • łatwość montażu – do nałożenia takiej folii nie potrzeba żadnego kleju ani specjalistycznych umiejętności, zatem może zająć się tym praktycznie każdy;
  • możliwość wielokrotnego użycia – folię adhezyjną można z powodzeniem odklejać i przyklejać na nowo – proces ten jest prosty i w żaden sposób nie psuje całego materiału;
  • odporność – folia nie niszczy się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych bądź innych czynników – będzie zatem wyglądała idealnie przez naprawdę długi czas.

Warto pamiętać o tym, że nośnik na którym umieszcza się folię adhezyjną, powinien być odpowiednio przygotowany. Całą jego powierzchnię należy dokładnie oczyścić i odtłuścić, dzięki czemu folia będzie trzymała się wyjątkowo stabilnie.

Stosowanie folii adhezyjnej

Folia adhezyjna to materiał, którego używa się bardzo często. Warto przy tym dodać, że takie zabezpieczenie różnego rodzaju nośników reklamy jest nie tylko skuteczne, ale również tanie! Materiał ten dostępny jest w przystępnych cenach, zatem decydując się na użycie tej folii klient nie musi dopłacać dużej sumy. Korzystanie z folii adhezyjnej na pewno przypadnie do gustu każdemu!