Kiedy wybrać niestandardowe wymiary wizytówki?Przez
Michał Koprowiecki
10 Czerwiec 21

Kiedy wybrać niestandardowe wymiary wizytówki?

Choć na całym świecie odchodzi od papierowych wersji różnego rodzaju dokumentów, a znajomości oraz klientów pozyskuje się w większość w Internecie to są materiały, których nie sposób zastąpić. Idealnym przykładem są wizytówki. Nic nie zastąpi osobistego przekazania jej w odpowiednim momencie. Dodatkowo obecnie już nie istnieją standardowe wymiary wizytówki. Jak w przypadku każdej dziedziny życia sukces osiągają tylko te osoby, które w jakiś sposób wyróżniają się. Tak samo jest z wizytówkami.

Najpopularniejsze rodzaje wizytówek

  •         Wizytówki kredowe – najtańsze wizytówki powstają na podłożu kredowym o gramaturze 300-350g w druku offsetowym lub cyfrowym. Ich wadą jest najczęściej odpryskiwania farby.
  •         Wizytówki foliowane – foliowane wizytówki różnią się od standardowych wizytówek tylko tym, że posiadają dodatkową warstwę folii. Zabezpiecza to przed odpryskiwanie farby.
  •         Wizytówki z lakierem wybiórczym – uznawane są za ekskluzywne i zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Dają możliwość wyróżnienia wybranych elementów na wizytówce.
  •         Wizytówki na papierach ozdobnych –  ozdobny papier wyróżnia się i zdecydowanie robi dobre wrażenie.

Wymiary wizytówki to jedna z pierwszych decyzji jakie musimy podjąć. Od wielkości wizytówki zależy co będziemy mogli na niej umieścić, jakich grafik użyć oraz z jakiego materiału ją wykonać.

Standardowe wymiary wizytówki

  •         50 ×90 mm – standardowe wymiary wizytówki w Polsce,
  •         55 × 85 mm – format popularny w Europie zachodniej
  •         55 × 90 mm – wymiary wizytówki w krajach skandynawskich

Jednak czy warto decydować się na standardowe wymiary wizytówki? Jeżeli jesteś lekarzem, prawnikiem lub notariuszem to zdecydowanie tak. Jednak jeżeli Twój zawód jest związany z kreatywnymi projektami, grafiką lub freelancem warto zastanowić się na niestandardowymi rozwiązaniami. Dzięki użyciu materiałów takich jak plastik, metal, drewno lub papier w kilku warstwach od pierwszej chwili odbiorca zwróci na nas uwagę. Dodatkowo zaprojektowanie wizytówki z większym formacie pozwoli na umieszczenie ciekawszych treści. Warto poprzez wizytówkę pokazać nasze upodobania oraz zaprezentować odrobinę naszego talentu.

Wymiary wizytówki możemy zaplanować samodzielnie, a następnie zlecić ich wykonanie profesjonalnej drukarni, która będzie otwarta na nowe rozwiązania.