Plakaty listwowane. Kiedy listwowanie plakatu jest koniecznePrzez
Michał Koprowiecki
22 Luty 21

Plakaty listwowane. Kiedy listwowanie plakatu jest konieczne

plakaty listwowane

Niezaprzeczalnie plakaty są jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów. Doskonale sprawdzają się jako reklama firmy, jako dekoracja w biurze, sklepie firmowym lub w mieszkaniu. Dodatkowo świetnie spełniają funkcję informacyjną. Zazwyczaj kojarzą nam się z kawałkiem papieru z nadrukowanymi treściami. Powoli ten obraz plakatów odchodzi w zapomnienie. Producenci oraz drukarnie realizujące zamówienia dla firm i osób prywatnych prześcigają się w nowych pomysłach. Wszystko po to, aby klasyczny plakat stał się ekskluzywnym materiałem, który ozdobi każde wnętrze i stanie się niezapomnianą reklamą wewnętrzną jak i outdoorową.

Plakaty listwowane

Jednym z takich pomysłów stało się listwowanie plakatu. Ma ono na celu przede wszystkim usztywnienie całości, a co za tym idzie daje możliwość montażu w różnych miejscach bez konieczności klejenia ich lub wkładania w ramę. Dodatkowym atutem tego typu działań jest zapewnienie oryginalnego i efektownego wyglądu.

Kiedy warto zdecydować się na listwowanie plakatu

  •         Witryny sklepowe – nawet najbardziej efektowny plakat przyklejony taśmą w witrynie sklepowej nie będzie wyglądał profesjonalnie. Z pomocą przychodzą plakaty listwowane dwustronne. Zawieszone w witrynie będą jednocześnie zachęcały odbiorców do zapoznania się z ofertą, ale również od środka mogę reklamować inne treści lub spełniać funkcję dekoracyjną.
  •         Praca zespołu – listwowanie plakatu pozwala na stworzenie ciekawych pomocy dla zespołu. Na plakacie możemy nadrukować kalendarz, planer lub mapę, a dzięki listwowaniu umieścimy materiały w widocznym dla wszystkich miejscu. Tego typu pomoce doskonale sprawdzą się podczas zebrań lub podczas planowania działań przez pracowników
  •         Dekoracje – jest to funkcja plakatów, którą możemy wykorzystać zarówno w pracy jak i w domu. Dzięki listwowaniu plakatu dekoracyjnego możemy go umieścić w dowolnym miejscu w sposób, który zapewni estetyczny i efektowny wygląd
  •         Trwałość – decyzja o listwowaniu może być również pokierowana chęcią dłuższego korzystania z jednego plakatu. Dzięki usztywnieniu na górze oraz na dole możemy mieć pewność, że nie uszkodzimy go oraz nie zagniemy.

Plakaty listwowane są odpowiedzią na poszukiwanie estetyczniejszej formy klasycznych plakatów. Ich wygląd jest wyjątkowo efektowny, a sama konstrukcja daje możliwość umieszczenia w różnych miejscach. Dzięki usztywnieniu są one trwalsze i bardziej efektowne, dzięki czemu jeszcze skuteczniej przyciągają wzrok odbiorców.