Festiwale grafiki i designu – najciekawsze wydarzenia nie tylko w PolscePrzez
Michał Koprowiecki
11 Sierpień 17

Festiwale grafiki i designu – najciekawsze wydarzenia nie tylko w Polsce

Projektowanie graficzne dla wielu osób jest zarówno pracą, jak i (lub przede wszystkim) pasją. Właśnie tacy ludzie organizują w Polsce i w innych krajach festiwale, targi i wystawy związane z projektowaniem graficznym oraz designem. Uczestniczenie w tego typu eventach to świetna okazja do poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów biznesowych i zdobycia inspiracji do tworzenia własnych projektów.

Nie tylko twórcy grafiki chętnie biorą udział w festiwalach graficznych. Na większości takich wydarzeń mile widziani są wszyscy, nawet osoby niezwiązane z branżą na co dzień. Więc niezależnie od tego, czy masz już spore doświadczenie jako grafik, czy dopiero zaczynasz naukę obsługi programów graficznych albo jesteś klientem korzystającym z usług grafików – sprawdź, na jakie festiwale graficzne warto się wybrać.

Festiwale graficzne w Warszawie – FestiwalDruku.pl

We wrześniu tego roku (dokładnie w dniach 13-14 września) odbędzie się już 9. edycja festiwalu reklamy i poligrafii reklamowej. Event podzielony jest na dwa sektory: dostawcy mediów i maszyn oraz reklama i marketing. Dzięki temu wystawcy i zwiedzający mogą wybrać tylko tę część, która bardziej ich interesuje, lub wziąć udział w obydwu.

Tegorocznej edycji festiwalu przewodzić będzie temat druku na tekstyliach. Na odwiedzających targi czekać będą nie tylko stoiska firm z branży poligraficznej i reklamowej, ale także wiele ciekawych atrakcji, takich jak konferencje, warsztaty ze zgrzewania banerów i szkolenie z termotransferu. Wart uwagi jest także konkurs o Złoty Medal Festiwalu, którym nagrodzone zostaną najbardziej innowacyjne maszyny, oprogramowania i produkty prezentowane w czasie trwania wydarzenia.

FestiwalDruku.pl – 13-14 września 2017, Warszawskie Centrum EXPO XXI.

Forum Druku Cyfrowego

To kolejny event graficzny organizowany w Warszawie (niedługo po wyżej opisanym FestiwaluDruku.pl). 28 września 2017 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędzie się IV edycja Forum Druku Cyfrowego.

Program towarzyszący targom CosmeticBusiness Poland 2017 jest dedykowany branży kosmetycznej i osobom odpowiedzialnym za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań. Udział w Forum jest bezpłatny.

Atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla uczestników to m.in.: możliwość bezpłatnej konsultacji własnej marki, prelekcje związane z tematami opakowań produktów, poszerzanie wiedzy na temat druku cyfrowego, wizerunku marki i nowatorskich rozwiązań w zakresie projektowania opakowań.

Forumdrukucyfrowego.pl – 28 września, Warszawskie Centrum EXPO XXI.

Międzynarodowe Targi Technik Komunikacji Wizualnej, Reklamy i Designu VISCOM

To jeden z najbardziej znanych festiwali graficznych w Europie. W Dusseldorfie od 18 do 20 października 2017 spotkają się wystawcy związani z komunikacją wizualną, grafiką, drukiem, a także projektowaniem wnętrz i reklamą. Co jeszcze znajdziemy na targach VISCOM?

  • Cyfrowe wydruki dużego formatu,
  • Reklama outdoorowa i świetlna,
  • Nawigacja i systemy oznakowań,
  • Oprogramowanie i sprzęt komputerowy,
  • Sitodruk, drukowanie atramentowe czy fleksograficzne.

W 2016 roku w targach udział wzięło ponad 300 wystawców i ponad 10 000 zwiedzających – organizatorzy przewidują, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej popularna zarówno wśród jednej, jak i drugiej grupy uczestników. Targom VISCOM towarzyszą co roku ciekawe imprezy i spotkania branżowe – nie inaczej będzie i tym razem. Na uczestników festiwalu czekają konkursy, konferencje, seminaria i pokazy.