Ulotka jednostronna czy składana?Przez
Michał Koprowiecki
30 Grudzień 21

Ulotka jednostronna czy składana?

Organizacja kampanii reklamowej to duże wyzwanie. Przede wszystkim należy się zastanowić na jaki rodzaj promocji się zdecydować. Wybór jest przeogromny, dlatego warto dobrze przemyśleć kolejne kroki. Wiele zależeć będzie od budżetu, jaki przeznaczysz na ten cel. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą i rozkręcasz swój interes, możesz zacząć od ulotek reklamowych. Jest to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najtańszych form reklamy drukowanej. Ulotki reklamowe występują w różnych formatach, mogą być jedno lub dwustronne oraz składane. To, jaka będzie najodpowiedniejsza, zdecyduje jej zawartość. Ważne jest bowiem rozsądne rozmieszczenie treści i grafik tak, aby ulotka była ciekawa i przede wszystkim czytelna.

Ulotki składane czy też nie?

Ulotka może przybierać różne formy i mieć wielorakie przeznaczenie. Ulotki reklamowe informują o oferowanych usługach ale przy okazji mogą też stać się menu. Tak jest w przypadku pizzerii i restauracji. W takim wypadku stosuje się ulotki składane na pół lub na trzy. Ułatwia to przejrzyste rozmieszczenie wszystkich pozycji i zapewnia sporo miejsca na ciekawą grafikę. Jeśli chcesz na swojej ulotce zawrzeć informację dotyczącą oferowanych przez Ciebie usług, warto pomyśleć o ulotkach dwustronnych. Dają one przestrzeń na zawarcie wszelkiej, niezbędnej treści wprowadzając przy tym ład i porządek. Jednostronne ulotki natomiast zawierają minimum informacji i mają za zadanie zachęcić chwytliwym hasłem czy grafiką do odwiedzenia strony internetowej bądź punktu stacjonarnego. Ci, którzy stawiają na minimalizm, mogą postawić na ulotkę, która zarazem będzie zaproszeniem lub kuponem zniżkowym. Minimum informacji i zachęta w postaci rabatu z pewnością przyciągnie niejednego klienta.

Zleć druk ulotek online

Na szczęście, żeby zamówić ulotki nie musisz wychodzić z domu. Dziś możesz zlecić druk ulotek online w każdej drukarni internetowej. Mając gotowy projekt wystarczy kilka kliknięć, aby złożyć zamówienie – szybko i bezpiecznie. Sam proces trwa kilka minut a Ty już po kilku dniach rozpoczniesz swoją kampanię reklamową.