Oryginalne opakowanie wyjątkowego prezentuPrzez
Michał Koprowiecki
08 Listopad 17

Oryginalne opakowanie wyjątkowego prezentu

Zaraz po święcie zmarłych dekoracje w galeriach i sklepach zmieniają się z jesiennych na świąteczne – kolorowe choinki, błyszczące gwiazdki i sztuczny śnieg przypominają nam, że wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. To oznacza, że czas już poszukać prezentów dla naszych najbliższych.

Mówi się, że najważniejsze zawsze jest to, co w środku, a nie na zewnątrz. Możemy z pewnością odnieść to zdanie do ludzkiego charakteru, ale nie do prezentów. W przypadku podarunków liczy się nie tylko sam prezent – równie ważne jest jego opakowanie, które powinno robić wrażenie i cieszyć już od pierwszych sekund. Jak wybrać idealne pudełko na świąteczny lub mikołajkowy prezent?

Pudełko poduszka z indywidualnym projektem

Dekoracyjne pudełeczka zwane „poduszkami” mają wiele zalet. Ich produkcja jest tania, wyróżniają się wyglądem, a w wersji z indywidualnym projektem graficznym, będą same w sobie stanowić część prezentu. Mają charakterystyczny, lekko zaokrąglony kształt i zamykane są z dwóch stron za pomocą niewielkich skrzydełek.

Pudełko poduszka znajduje się w ofercie wielu drukarni, np. colour.me. Możemy zlecić wydruk opakowań z wybranym przez nas napisem lub np. logotypem firmy – to idealne rozwiązanie w przypadku obchodzenia świąt wewnątrz firmy, lub jeśli ma to być element promocji. Pudełko poduszka może być również uszlachetnione matową albo błyszczącą folią. Wykonywane jest z papieru o gramaturze 250g.

Opakowanie typu poduszka będzie idealne do zapakowania drobnych upominków, takich jak biżuteria czy kosmetyki. Innym zastosowaniem dla tych pudełek jest umieszczenie w nich prezentów dla gości weselnych. To ciekawa pamiątka z zabawy, zwłaszcza jeśli na pudełku wydrukowane są imiona młodych czy data ślubu.

Drewniane pudełko na prezent

Szkatułka z drewna to wytrzymałe opakowanie, które ochroni prezent przed uszkodzeniem. Drewno ma niepowtarzalny urok, który urzeka każdego – może być surowe lub pomalowane na jakiś kolor, możemy na nim także umieścić różne napisy. Drewniane opakowanie będzie służyło obdarowanej osobie jeszcze długo po rozpakowaniu prezentu, ponieważ może zostać wykorzystane jako schowek na biżuterię czy inne małe skarby.

Drewniane pudełko warto ozdobić techniką decoupage. Nie jest to trudne – wystarczą odpowiednie materiały i odrobina kreatywności. Osoba, której chcemy podarować prezent w takim opakowaniu, na pewno doceni nasze starania, a niepowtarzalny podarunek bez wątpienia sprawi jej radość.

Japońska sztuka pakowania prezentów

Japończycy słyną z niebywałej estetyki, często bardzo odmiennej od naszej, europejskiej. Warto jednak poznać bliżej japońską sztukę pakowania prezentów i wykorzystać ją w praktyce. Charakteryzuje się ona niesamowitą elegancją, schludnością i pomysłowością.

Do pakowania prezentów według japońskiego sposobu możemy wykorzystać materiały, wiązane na wiele sposobów, jak również ozdobny papier. Prezent owinięty w ozdobną chustę i wykończony spektakularną kokardą na pewno zachwyci zwłaszcza kobiety. Z papieru zaś można wyczarować przeróżne plisowania. Warto wykorzystać papier dobrej jakości, np. z ozdobnymi tłoczeniami czy błyszczącymi elementami. Prezenty zapakowane na sposób japoński wyglądają tak pięknie, że czasem szkoda je rozpakowywać!

Jak widać, liczy się nie tylko prezent, ale także to, w czym podarujemy go drugiej osobie. Pudełko poduszka, drewniana szkatułka czy japońska sztuka pakowania to tylko niektóre z propozycji, które warto wykorzystać. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!