Praca dla grafika. Gdzie szukać zleceń?



Przez
Michał Koprowiecki
29 Grudzień 17

Praca dla grafika. Gdzie szukać zleceń?

Jeśli jesteś grafikiem-freelancerem lub nie wystarczy Ci praca na etat, chcesz się rozwijać i doskonalić umiejętności, możesz zacząć realizować zlecenia przez internet. Tylko gdzie szukać takich zleceń?

Praca przez internet to bardzo modna i wygodna forma zarabiania pieniędzy. Dlatego w ostatnich latach powstało sporo miejsc, w których można komuś zlecić lub wykonać projekt bez wychodzenia z domu. Platformy internetowe to także idealne rozwiązanie dla początkujących grafików, którzy dopiero budują swoje portfolio. Dzięki realizacjom wysokiej jakości będziesz mógł podejmować się coraz to większych i lepiej płatnych projektów. Poznaj najpopularniejsze polskie platformy dla grafików i zacznij działać już dziś!

Colour.me

Colour.me to drukarnia online, która oferuje zlecenia graficzne przez internet. Posiada bogatą ofertę zarówno dla osób, które chcą zamówić projekt lub wydruk, jak i dla grafików, chcących tworzyć ciekawe rzeczy. Obsługa strony jest bardzo łatwa i intuicyjna.

Jak realizować zlecenia na stronie colour.me? Wystarczy założyć konto, podać swoje dane, stworzyć portfolio i określić, jakie projekty Cię interesują. Wolisz tworzyć ulotki, wizytówki, a może logotypy? Na koniec określasz minimalne ceny projektów – i już. Informacje o ofertach klientów znajdziesz w swoim profilu, dostaniesz także powiadomienie na maila. Nie musisz realizować każdej oferty – wybierasz te, które Cię interesują. Realizacja, rozliczenie i przekazanie gotowego projektu odbywa się między grafikiem a klientem, masz więc bezpośredni kontakt z osobą, która zamawia projekt.

Designer.pl

Działanie tej platformy opiera się na konkursach graficznych. Klient, który potrzebuje projektu, zakłada konkurs, a zainteresowani graficy przesyłają mu swoje propozycje projektów. Klient wybiera jeden zwycięski projekt, płaci za niego i otrzymuje wszystkie niezbędne prawa autorskie.

Aby zacząć pracę przez portal, należy się zarejestrować. Designer.pl, oprócz konkursów, oferuje także sprzedawanie prac grafików. Wystarczy wystawić swoje projekty do „sklepu”, a jeśli ktoś je kupi, grafik otrzymuje wynagrodzenie. A jak działają konkursy? Możesz przeglądać na portalu oferty, które Cię interesują. Przy każdej z nich podany jest budżet, więc wiesz od razu, ile zarobi zwycięski projekt. Dodajesz swoją propozycję, klient wybiera spośród przedstawionych mu projektów. Jeśli to Twój projekt okaże się najlepszy, dostaniesz odpowiednie wynagrodzenie.

Fajnelogo.pl

Ten portal również działa na zasadzie konkursu i – wbrew temu, co sugeruje nazwa – nie ogranicza się jedynie do projektów logotypów. Klient może założyć konkurs także na projekt strony internetowej, ulotki, kalendarzy itp.

Na fajnelogo.pl można też sprzedawać projekty swoich logotypów, dodając je na stronę w odpowiednim formacie. Jeśli nie masz gotowego projektu, a chcesz zacząć brać udział w konkursach, musisz zarejestrować się na platformie. Następnie przeglądasz dostępne konkursy i wybierasz ten, który Cię interesuje. Jeżeli klient wybierze Twój projekt, otrzymasz określoną nagrodę pieniężną.

Oferia.pl

To nie jest portal dedykowany projektom graficznym, można znaleźć na nim wykonawców z wielu branż, takich jak: księgowość, prawo czy programowanie. Jest tam także kategoria „grafika”, która nas w tym przypadku najbardziej interesuje.

Jeśli chcesz zdobywać zlecenia przez ten portal, musisz się zarejestrować. Po wykonaniu wszystkich kroków możesz zacząć szukać zleceń lub poczekać na powiadomienie o nowym zleceniu, które może Cię zainteresować. Na tym portalu można kupić pakiet Max, który oprócz podstawowych funkcjonalności konta, oferuje promowanie ogłoszeń, szybsze powiadomienia o nowych zleceniach i dostęp do danych osób, które zlecają projekty.