Dlaczego druk online jest lepszym rozwiązaniem?Przez
Michał Koprowiecki
11 Październik 19

Dlaczego druk online jest lepszym rozwiązaniem?

drukarnia internetowa

To, że drukarnie internetowe wypierają te stacjonarne, wydaje się naturalną koleją rzeczy. Można powiedzieć, że to nie rewolucja, a ewolucja – dzięki której wygrywają lepsze rozwiązania. Na czym polega fenomen druku online?

Drukarnie internetowe a tradycyjne

Większość dziedzin życia powoli przenosi się do świata wirtualnego. Ta zmiana, całe szczęście dotyczy także poligrafii. Coraz więcej drukarni, poszerza swoją działalność, oferując możliwość zamawiania druków online. Dzięki temu konkurencja drukarni online jest coraz bogatsza. Drukarnie różnią się co prawda jakością druku i poziomem obsługi klienta, jednak jest kilkoro graczy, którzy przez ostatnie lata wypracowali sobie pozycję lidera wśród drukarni online. Wsparciem merytorycznym dzisiejszego wpisu jest Drukomat – to on wpuścił nas za kulisy internetowych drukarni. Na czym polega przewaga drukarni online i jakie opcje oferują?

Drukarnia online = wygodne zamawianie

Jedną z podstawowych zalet zlecania druku przez internet jest wygoda i szybkość zamawiania. Dzięki tej opcji, nie trzeba tracić czasu na dojazd, kolejki i rozmowy o pogodzie. Tutaj to my decydujemy, kiedy zamawiamy – a robimy to bez wychodzenia z domu lub biura. Tę drukarnię mamy zawsze na wyciągniecie ręki – i możemy zamawiać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca 24/7. O tym, jak istotny jest czas, wie każdy, kto pracuje w biurze projektowym lub agencji reklamowej. I tak to już jest, że, kto raz spróbował zamówić materiały przez internet – zwykle nie wraca już do drukarni stacjonarnej. Po prostu.

Przejrzysty cennik i warianty produktowe

W wirtualnej drukarni nie ma miejsca na przypadek i ceny z powietrza. Tutaj oferta jest klarowna i od razu widzimy cenę danego produktu, zależnie od wariantu i nakładu. Automatycznie można pobrać kalkulację i z łatwością porównać tę ofertę z innymi. Dzięki temu można z góry przewidzieć koszty i dobrać optymalne warianty druku.

Zdalna obsługa

Kto pyta, nie błądzi – a w przypadku drukarni online biuro obsługi klienta często działa znacznie sprawniej niż Pan Tadek z lokalnej drukarni. Tutaj można zadawać pytania – na każdym etapie składania zamówienia – tak pisemnie, jak i telefonicznie. Co więcej, często można liczyć także na pomoc konsultantów graficznych, którzy podpowiedzą, jak poprawnie przygotować plik do druku.

drukarnia onlinePomoc graficzna – bez wychodzenia zza monitora

Nawet najbardziej doświadczony projektant może mieć wątpliwości co do poprawnego złożenia i przygotowania plików do druku. W przypadku drukarni online – do dyspozycji mamy dedykowanych grafików, którzy mogą ręcznie sprawdzić plik, zanim zostanie on przekazany do druku. Poza tym, większość plików przechodzi przez automatyczny system weryfikacji plików – preflight. Dzięki niemu wiele pomyłek i najczęstszych błędów będzie wyłapana, tak aby uniknąć błędnie wydrukowanych nakładów.

Oszczędzasz czas, zamawiasz raz – różne technologie druku

Wybierając drukarnie internetowe z dużym zapleczem maszyn, oszczędzamy czas. Głównie dlatego, że nie trzeba szukać kolejnych wykonawców różnych produktów. Większe drukarnie online oferują druk w różnych technologiach i na różnych podłożach. Część z nich oferuje także wiele prac wykończeniowych i introligatorskich. Zamawianie różnorodnych produktów w jednym miejscu jest po prostu wygodne.

Wygodne konto, historia i baza adresów

Na deser warto wspomnieć o profitach agencyjnych. Zakładając konto, można korzystać z wielu promocji, programu partnerskiego, zniżek i możliwości odłożenia terminu płatności. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość wysyłek no name – czyli prosto do klientów (bez logo drukarni lub z naszym logo). To skraca drogę, zwłaszcza jeśli drukarnia jest naszym podwykonawcą. Przydaje się także baza adresów, historia zamówień i możliwość śledzenia statusu przesyłki. Tutaj panuje porządek – i wiele produktów możemy zamówić i wysłać błyskawicznie.